Vyhľadávanie

Meniny oslavujú

Streda, 16. január 2019

Dnes má meniny Kristína
Zajtra má meniny Nataša

Anketa

Ako sa Vám páči stránka našej obce?
 

Štatistiky

Návštevníkov: 4422047

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
gonyubannersk.jpg

Aktuality arrow Kniha návštev

Kniha návštev

Pridať otázku alebo pripomienku


Občan    15 marec 2011 13:35
Národná rada Slovenskej republiky schválila novelizáciu Občianskeho zákonníka, Obchodného zákonníka a Zákona o slobodnom prístupe k informáciám, ktorá zavádza pre verejnú správu povinnosť zverejňovania uzatvorených zmlúv a platených faktúr na Internete.

Podľa zákona povinné osoby podľa Zákona o slobodnom prístupe k informáciám, teda orgány štátnej správy, samospráva aj nimi založené právnické osoby hospodáriace s verejnými financiami, sú povinné zverejňovať zmluvy, faktúry za tovary a služby aj objednávky tovarov a služieb.

Zmluvy ústredných orgánov štátnej správy a verejnoprávnych inštitúcií je povinní zverejňovať Centrálny register zmlúv, ostatné povinné osoby vrátane obcí ich majú povinnosť zverejňovať na svojom webovom sídle. Ak nemajú webové sídlo, budú ich zverejňovať v Obchodnom vestníku zverejňovanom aj na Internete.

Faktúry a objednávky sú povinné zverejňovať na webových sídlach povinných osôb.

Viacero typov zmlúv sa nezverejňuje, napríklad pracovné a služobné zmluvy, zmluvy uzavierané v pôsobnosti Slovenskej informačnej služby a Vojenského spravodajstva.

Podľa zákona zmluvy, na ktoré sa vzťahuje povinnosť ich zverejnenia, môžu nadobudnúť účinnosť až nasledujúci deň po ich zverejnení.

Faktúry musia byť zverejňované do desiatich pracovných dní odo dňa ich doručenia, ale maximálne do tridsiatich dní od ich zaplatenia. Objednávky nesúvisiace so žiadnou povinne zverejňovanou zmluvou musia byť zverejnené do desiatich pracovných dní od vyhotovenia.

Zákon nadobudol účinnosť od 1. januára 2011.

Čo vy na to naše ctené zastupiteľstvo a pán starosta ?
:sigh

slavo    19 február 2011 15:49
dabry den hladam Martu Szucovovuz vasej obce mohol by mi niekto poskytnut na nu daky kontakt alebo dake info?dakujem vopred

občan    13 január 2011 11:12
Ako napĺňate zákon, ktorý prikazuje štátu a obciam zverejnenie zmlúv a faktúr na internete

Občan    12 január 2011 08:31
Na čo máme stránku keď sa neaktualizuje. Zápisnice, rozpočty, výsledky volieb, ...

Podnikatel    10 december 2010 10:42
Pán Starosta dufam že aspon vašim občanom nebudete klamat a zavádzat ich ako mna ktorí mal opravovat KD a nakoniec ste zákazku nezadali ani nevisvetlili dôvod. Išiel som
170km zbytočne a stálo ma to kopec penazí. Je to hanba a neserioznost


290
(počet príspevkov)

© 2019 Kravany nad Dunajom
vyrobil: CassoviaBooks & CBS spol, s.r.o.