Vyhľadávanie

Meniny oslavujú

Streda, 14. november 2018

Dnes má meniny Irma
Zajtra má meniny Leopold

Anketa

Ako sa Vám páči stránka našej obce?
 

Štatistiky

Návštevníkov: 4287978

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
gonyubannersk.jpg

Aktuality arrow Kniha návštev

Kniha návštev

Pridať otázku alebo pripomienku


Občan    16 marec 2011 13:37
Dobrý deň pán administrátor,
ďakujem za vašu reakciu. Vašu stránku som si prešiel veľmi dobre ale odpoveď na moju pripomienku som nikde nenašiel. To čo Vám vytýkam je nezverejňovanie zmlúv, faktúr, ....
A čo sa týka zverejnených materiálov tiež ne sú aktualizované na rok 2011. Ako napríklad rozpočet obce, kalendár kultúrnych podujatí, ....
Ďakujem za pochopenie.
Prajem príjemný deň.
:(

admin    16 marec 2011 10:32
Pán Občan, všetko, čo potrebujete, nájdete pod bodom "NA STAIHNUTIE", len sa musite trošku hľadať! Prijemný deň Vám praje Ági!

Občan    15 marec 2011 13:35
Národná rada Slovenskej republiky schválila novelizáciu Občianskeho zákonníka, Obchodného zákonníka a Zákona o slobodnom prístupe k informáciám, ktorá zavádza pre verejnú správu povinnosť zverejňovania uzatvorených zmlúv a platených faktúr na Internete.

Podľa zákona povinné osoby podľa Zákona o slobodnom prístupe k informáciám, teda orgány štátnej správy, samospráva aj nimi založené právnické osoby hospodáriace s verejnými financiami, sú povinné zverejňovať zmluvy, faktúry za tovary a služby aj objednávky tovarov a služieb.

Zmluvy ústredných orgánov štátnej správy a verejnoprávnych inštitúcií je povinní zverejňovať Centrálny register zmlúv, ostatné povinné osoby vrátane obcí ich majú povinnosť zverejňovať na svojom webovom sídle. Ak nemajú webové sídlo, budú ich zverejňovať v Obchodnom vestníku zverejňovanom aj na Internete.

Faktúry a objednávky sú povinné zverejňovať na webových sídlach povinných osôb.

Viacero typov zmlúv sa nezverejňuje, napríklad pracovné a služobné zmluvy, zmluvy uzavierané v pôsobnosti Slovenskej informačnej služby a Vojenského spravodajstva.

Podľa zákona zmluvy, na ktoré sa vzťahuje povinnosť ich zverejnenia, môžu nadobudnúť účinnosť až nasledujúci deň po ich zverejnení.

Faktúry musia byť zverejňované do desiatich pracovných dní odo dňa ich doručenia, ale maximálne do tridsiatich dní od ich zaplatenia. Objednávky nesúvisiace so žiadnou povinne zverejňovanou zmluvou musia byť zverejnené do desiatich pracovných dní od vyhotovenia.

Zákon nadobudol účinnosť od 1. januára 2011.

Čo vy na to naše ctené zastupiteľstvo a pán starosta ?
:sigh

slavo    19 február 2011 15:49
dabry den hladam Martu Szucovovuz vasej obce mohol by mi niekto poskytnut na nu daky kontakt alebo dake info?dakujem vopred

občan    13 január 2011 11:12
Ako napĺňate zákon, ktorý prikazuje štátu a obciam zverejnenie zmlúv a faktúr na internete


287
(počet príspevkov)

© 2018 Kravany nad Dunajom
vyrobil: CassoviaBooks & CBS spol, s.r.o.