Keresés

A mai napon névnapját ünnepli

Streda, 7. jún 2023

Dnes má meniny Róbert
Zajtra má meniny Medard

Közvéleménykutatás

Mennyire nyerte el az Ön tetszését a honlapunk?
 

Statisztikák

Látogatók: 19649587

Prihlásenie


Elfelejtett jelszó?
gonyubannersk.jpg

Aktualitások arrow Iskola arrow Magyar Tannyelvű Alapiskola és Óvoda
Magyar Tannyelvű Alapiskola és Óvoda Nyomtatás

Bemutatkozás
Az iskola és óvoda küldetése:
Minden gyermek, aki a mi iskolánk tanulója, valamint az óvoda látogatója, lehetőséget kap arra, hogy eljusson képességeinek optimális szintjére, és ennek a tudásnak a birtokában biztonsággal teljesít majd az iskolában és a felső tagozaton. Képes tudását fejleszteni és továbbvinni, az emberi értékeket befogadni és közvetíteni mások számára.
Kihasználva az iskola adottságait, és a pedagógusok értékrendjéhez viszonyulva kívánjuk megvalósítani óvodánk és iskolánk gyermek-, és tanuló központú pedagógiai programját. Célunk, hogy intézményünket látogató gyermekek boldog, kiegyensúlyozott felnőttekké váljanak, akik könnyen megbirkóznak az adott feladattal.
Karva, a festői szépségű Duna- partján, a Duna- menti alföldön terül el. A falu kis falvak közé sorolható, de kevés település rendelkezik ilyen csodás múlttal. Karva a kastélyok faluja.
A alapiskola és óvoda a falu központjában található. Az intézmény létszáma ideális, az alapiskola kisiskolának számít. A tanulók létszáma lehetővé teszi, hogy esetenként személyre szabottan tudjunk foglalkozni a gyermekekkel. Az iskola és óvoda udvara kedvező a gyermekeknek. Az intézmény lehetővé teszi, hogy a gyerekek helyben tanuljanak, megismervén szülőfalujuk történelmét, múltját, jelenét és jövőjét. Nem elhanyagolandó tény a családias, baráti hangulat.
Hitvallásunk, hogy a pedagógus nem mindenható és mindenttudó. Kölcsönösen tanulunk egymástól: gyermek a felnőttől és fordítva. Gyermekeink megismerésével szeretnénk rávilágítani tudásukra és tehetségükre.
Amiben mások vagyunk:
- Gyermekeink vegyes korcsoportokban dolgoznak,
- Elsajátítják a kooperatív tanulást,
- Önállóan boldogulnak a feledatmegoldásokkal,
- Segítőkészségük fejlett, elfogadják társaikat,
- Társaiknak szívesen segítenek,
- Sok Magyarorzságról adaptált tankönyvből is dolgozunk,
- Támogatjuk az egészséges életmódot: úszásoktatás, természeti iskola látogatása, honismereti túrák, sok zöldséget és gyümölcsöt kapnak a gyerekek, támogatjuk a tejprogramot,
- A szlovákiai magyar gyermekek anyanyelvükön tanulhatnak,
- Színházi előadásokra járunk,
- Az iskola mellett szakkör is működik,
Az intézményünkről:

A szülők legnagyobb része elégedett intézményünkben folyó oktató -nevelő munkával. Ismerik programunkat, felzárkoztató munkánkat, az iskola pozitív légkörét. Ezeket továbbra is igénylik és támogatják.
A felső tagozatot a szomszédos iskolákban folytatják a tanulók, Párkányban, Muzslán, Búcson és Mocson.
Mi, az iskola és óvoda valamennyi alkalmazottja megteszünk mindent, hogy gyermekeink tudása gyarapodjon, és ehhez megfelelő feltételeket, környezetet is biztosítunk.
Pedagógusaink:

 

Mgr. Balogh Stefánia - igazgató, tanító
Marcsa Krisztína- nevelő pedagógus
Mázsár Irén- óvónő
Konyhafőnöknő:

Kukola Katalin- aki mindent bebiztosít a konyhára
Almási Zsuzsanna- szakácsnő
Szűcs Ágota- szakácsnő
Gondnoknőnk: Zsíros Terézia
A jó, és a harmonikus munka alapja az alkalmazottak egyetértése, lelkiismeretes odaadása, munkája. Ezek nélkül nem tudnánk jól és eredményesen dolgozni.
 

© 2023 Kravany nad Dunajom
vyrobil: CassoviaBooks & CBS spol, s.r.o.